Ky asht lajmi i fundit për Shefqet Kabashin që ndërpreu ceremoninë në Dubravë dhe i quejti tradhtarë liderët (video)

Shefqet Kabashi u arrestue dje me rastin e 20 vjetorit të përkujtimit të masakrës në Burgun e Dubravës, për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në këtë ceremoni.

I mbijetumi i masakrës së Dubravës, Shefqet Kabashi, u dërgue në mbajtje për 48 orë, nesër pritet me u lirue. Këtë informacion e ka konfirmue, Shkodran Nikçi- zadhanës në Prokurorinë e Pejës.

“Shefqet Kabashi do të lirohet në procedurë të rregullt pasi të kalojë afati i ndalimit 48 orësh”, tha Nikçi.

Shperndaje në: