Kriza e Venezuela’s diskutohet n’Oslo

Perfaqesuesit e qeverise dhe opozites se Venezuela’s kthehen ne Oslo, per bisedime se si m’i adresue krizat politike. 

Ky takim, i cili asht caktue per javen e ardhshme, asht konfirmue nga qeveria norvegjeze, e cila asht perkushtue me ndihmue me gjete nji zgjidhje. 

Diskutime te shumta jane mbajte ne fillim te muejit, por opozita thote se nuk ka pase takime balle-perballe. 

Venezuela ka qene ne krize politike per disa muej per marrje te pushtetit. 

Lideri opozitar Juan Guaido e shpalli veten president te perkohshem ne Kallnor, tue thane se ky post ishte i lire per shkak se rizgjedhja e Maduro ne vitin e kaluem ishte ‘i paligjshem’. 

Shperndaje në: