Kallen mediat n’Beograd me idene e Thaçit per Bashkim Kombetar

Ideja e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për bashkimin e Kosovës me Shqipninë, po shihet si provokim nga mediat serbe.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kohe qe flet per bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën.

Mirëpo, gjatë ditës së sotme, Thaçi, deklaroi se Shqipnia dhe Kosova, në nji të ardhme të afërt, kane me jetue bashke në nji shtet.

Kjo deklaratë e Presidentit Thaçi nga mediumi “Novosti.rs”, po shihet si provokim.

Gazeta beogradase e ka kete titull  – “Thaçi nuk ndalet me  provokime”.

Shperndaje në: