Veseli takon ndihmës sekretarin e përgjithshëm të OKB

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pret në takim të veçantë ndihmës sekretarin gjeneral të OKB për Europë, Azi Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, ndihmës sekretari gjeneral i OKB për Europë, Azi Qendrore dhe SHBA, Miroslav Jenca takohet vetëm me kryeparlamentarin Veseli nga liderët shtetnor./KP

Shperndaje në: