Kqyreni momentin kur raketa ruse ishte shkatërrue, dhe u kthye nga ishte nisë (video)

Raketa ruse që u shkatërrue në muejin Korrik të vitit 2013, konsiderohet si nji dështim, mbasi që ende nuk dihet se çka e shkaktoi atë.

Proton-M raketa pa pilot ishte shkatërrue në Kazakhstan, e cila damtoi 3 satelitë navigimi në bord, të cilët kishin vlerë rreth 200 milionë dollarë.

Video e rrximit të raketës nga televizioni shtetnor rus Russiya-24 tregonte se makina ka devijue jashtë kursit menjiherë mbas ngritjes, dhe mandej asht thye në mes të ajrit dhe tue shpërthye në nji flakë të zjarrtë sapo ajo goditi tokën.

Shperndaje në: