12 te vrame ne Virginia Beach…

Nji sulmues i armatosun me pushke te kalibrit 45, i ka vra 12 njerez dhe plague ma s’paku kater tjere, ne godinen e komunes se qytetit Virginia Beach, ne SHBA.

Autoritet po thone se ky sulmues ka qene punetor i kesaj komune, dhe papritmas ka nis me gjuejt ne njerez, t’Premten.

Kater oficer policie jane fut ne lufte me te, dhe mbas nji shkembimi te gjate te zjarrit, sulmuesi asht vra, raporton The Guardian.

Shperndaje në: