Liverpool, kampion i Europës

Ekipi i Livepool’it ka fitue ne finalen e madhe të Champions League tue mposhtë Tottenham’in me rezultat 2-0.

Gollat per Liverpool’in i kane realizue Salah nga penalli ne fillim te ndeshjes dhe Origi ne fund te ndeshjes.

Ky asht titulli i i 6’t në Champions League per ekipin e Liverpool’it./Rrokum.TV

 

 

Shperndaje në: