Haradinaj tregon se çka u diskutue në takimin me përfaqësuesit e Merkel’it dhe Macron’it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot asht takue me delegacionin ndërqeveritar nga Gjermania dhe Franca.

Postimi i plotë i Haradinajt pa ndërhymje:

Sot prita delegacionin ndër- qeveritar nga Gjermania dhe Franca, dhe përfaqësuesit e Kancelares Merkel dhe Presidentit Macron, për të diskutuar rrjedhën e Samitit të Berlinit dhe parapërgaditjet për vazhdimin e angazhimit në takimin e radhës në Paris.Kosova është gati për marrëveshje gjithëpërfshirëse, për njohje reciproke me Serbinë në kufijtë aktualë, dhe mirëpresim fokusin e Gjermanisë dhe Francës për të rikthyer dialogun në binarët e duhur!.

Shperndaje në: