Reali ban nji goditje të madhe, qe kend e ka ble (foto)

Real Madrid ka kompletue transferimin e sulmuesit Luka Jovic nga Eintracht Frankfurt, me lojtarin që do nënshkruejë kontratë gjashtë vjeçare me Los Blancos,

Reali ka kompletue marrëveshjen me ekipin gjerman për 70 milionë euro dhe sulmuesi serb nga sezoni i ardhshëm ka me vesh fanellën e bardhë.

21-vjeçari ka pase përformanca të jashtëzakonshme këtë edicion me Frankfurt dhe kësisoj ka zgjue interesimin e top-ekipeve të njoftuna.

Jovic zhvilloi 47 ndeshje këtë sezon, tue realizue 27 golla.

 

Shperndaje në: