Bill Clinton me 12 Qershor vjen në Kosovë: Komuna e Prishtinës pastron statujën e tij (foto)

Në përvjetorin e 20’t të çlirimit dhe hymjes së trupave të NATO’s në Kosovë pritet me marr pjesë personalitete të ndryshme nga e gjithë bota.

Në këtë përvjetor jubilar ka me marrë pjesë edhe ish-Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës z. Bill Clinton.

Për këtë komuna e Prishtinës shihet se ka angazhue nji kompani pastrimi për me pastrue statujën e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, në Dardani.

 

Shperndaje në: