Zyrtare: Mbas paraqitjes heroike mbramë, vjen lajmi i jashtëzakonshëm për Milot Rashicën (foto)

Milot Rashica ishte “Lojtari i Ndeshjes” në fitoren historike të Kosovës në kualifikimet për “Euro 2020” kundër Bullgarisë, të Hanën mbrama.

Ylli kosovar shënoi nji herë dhe asistoi për nji goll tjetër, derisa “Dardanët” triumfuen me rezultat 3-2.

E mbas paraqitjes heroike mbramë, ekipi i tij e ka konfirmue se sulmuesi asht shpallë “Lojtari i Vitit” nga fansat.

“Votat janë numërue,” shkruen Werder Bremen në llogarinë zyrtare.

“Milot Rashica asht lojtari juej i sezonit.”

Shperndaje në: