Palmer mbledh në takim liderët e shtetit, opozitën dhe përfaqësuesit serbë – Qe çka diskutohet

Zavendës-ndihmësi i Sekretarit të Shtetit Amerikan, Matthew Palmer, i ka mbledhë në takim përfaqësuesit e koalicionit qeveritar, ata të opozitës si dhe ata të partive serbe.

Burimet e lajmi.net kanë tregue se takimi ka fillue qysh në orët e mesditës.

Në takim po marrin pjesë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministri Haradinaj, bashkëkryesuesi i Ekipit Dialogues, Shpend Ahmeti, lideri i VV’s, Albin Kurti, nënkryetari i LDK’s, Agim Veliu, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakic, si dhe kryetari i Partisë Liberale Serbe, Slobodan Petrovic.

Mësohet se në takim asht diskutue për dialogun me Serbinë.

Shperndaje në: