Video që tregon se grupi ‘Gjurmët’ kanë lanë gjurmë edhe te gjeneratat e reja (video)

Në mbramjen e djeshme asht organizue nji koncert në sallën ‘1 Tetori’ me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të vendit.

Në këtë koncert ka përformue grupi ‘Gjurmë’, ku kanë marrë pjesë shumë të ri, e në mesin e tyne edhe të mitun.

Nji video të cilën ka sigurue Gazeta Metro shihet se si nji fëmi i din përmendsh kangët e këtij grupi kosovar të muzikës Rock, të cilët janë formue në vitin 1981, dhe kanë qenë aktiv deri në vitin 1988.

I riu, Kron Kastrati i cili e ka ruejt këtë traditë të muzikës Rock shqip, të viteve 80’ta shihet tue shijue kangët dhe muzikën e këtij grupi.

https://video.gjirafa.com/grupi-gjurme-kane-lene-gjurme-edhe-tek-gjeneratat-e-reja-mp4

Shperndaje në: