Humb luftën me kancerin në moshën 54-vjeçare aktorja e njoftun (foto)

Ndahet nga jeta aktorja e famshme, Edith Gonzalez.

Mbas nji lufte të gjatë me kancerin, aktorja nuk mujti ne ja dalë. Gjatë kësaj periudhe ajo gjithmonë ka dashtë me tregue mesazhe force për mos me u mposhtë nga smundja.

Ajo la mbas çikën 14 vjeçare, Constanza dhe bashkëshortin Lorenzo Lazo, 64 vjeç.

Gonzalez njihet për rolet e saj protagoniste në shumë telenovela. Ky ka qenë nji lajm i hidhun për botën amerikano-latine.

Shperndaje në: