Video e tmerrshme: 49 presona kanë vdekë nga rrëshqitja e kodrës që merr përpara dheta kerre (video)

Të paktën 49 persona janë konfirmue të vdekun, 14 të tjerë janë shpallê të zhdukun e dheta janë plagosë nga moti i keq që ka përfshi Kinën jugore.

Pamje të tmerrshme janë publikue në rrjetet sociale të rrëshqitjes së nji kodre, e cila ka marrë përpara me dheta automjete.

Rajoni ma i goditun nga përmbytjet asht ai i Guangxi që ndodhet pranë kufinit me Vietnamin, ku ujnat kanë depërtue në 6 qytete dhe mbi 570 mijë persona janë prekë.

Shperndaje në: