Momenti kur kundërshtari i Furyt ishte rreh keq me bokserin shqiptar nga Peja (video)

Tyson Fury ka me zbrit sonte në ring për përballjen me Tom Schwarz.

Kjo ka me qenë ndeshja e parë e britanikut që nga barazimi kundër Deontay Wilder, kur kontestonte titullin e WBC.

Ky ka me qenë nji test i randësishëm për Fury, para nji revanshi të mundshëm me amerikanin Wilder.

Kundërshtari i Fury, Schwarz kishte boksuar me boksierin shqiptar nga Peja, Senad Gashin për titullin e Gjermanisë dhe WBO inter-kontinental.

Nji sherr kishte plasë mbas përfundimit të match’it kishte ba disa goditje me krye të cilat kanë qenë ilegale, dhe për shkak të këtyne goditjeve ai ishte diskualifikue.

Schwarz kishte fitue matchin me vendim të gjyqtarëve.

Shperndaje në: