Ekipi i njoftun i Serie A interesohet për Muriqin

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka zhvillue nji sezon fantastik në Turqi me Rizesporin dhe kjo nuk ka kalue pa u vnue re nga ekipe të mëdhaja europiane.

Simbas asaj që raportojnë “ LaLazioSiamoNoi” dhe “Thelaziali.com”, Lazio e ka seriozisht për kosovarin, që ka shënue 17 golla me ekipin turk, Rizespor.

Shperndaje në: