Zbulohet favoriti kryesor për Topin e Artë – A pajtoheni!?

Kur jemi në mesin e vitit, gara për Topin e Artë tashma ka kandidatët kryesorë.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, shihet si favoriti kryesor me fitue për të gjashtën herë Topin e Artë.

Këtë herë, rival i Lionel Messit nuk asht Cristiano Ronaldo, por nji mbrojtës.

Asht mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, i cili ka me konkurrue Messin në garën për çmimin kryesor individual në futboll.

Lojtari ma i mirë në histori të Barcelonës simbas nji raporti të ‘Mundo Deportivo’ konsiderohet si favoriti kryesor, dhe se gjithçka mundet me u vendos në Kupën e Amerikës, ku Messi ka me kërkue titullin e parë të madh me Kombëtaren e Argjentinës.

 

Shperndaje në: