Qarkullimi i autobusave të ndaluem nga Shqipnia – Ky asht njoftimi i fundit

Ministria e Infrastukturës kishte ndalue sot qarkullimin e autobusave të Shqipnisë, për shkak se leja e dhanë simbas tyne ishte keqpërdorë në vazhdimësi.

E të njajtit janë lirue ma vonë për qarkullim në destinacionin e tyne.

Kjo asht ba e ditun përmes nji njoftimi për media.

“Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, ju njofton se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen pas kërkesës së Ministrisë së Infrastrukturës së Shqipërisë, përmes ambasadës së tyre në Kosovë”, thuhet në njoftim.

Tetë autobusëve nga Shqipnia nuk iu lejue hymja në Kosovë, Lekaj tregon arsyet

Shperndaje në: