Thaçi: Përjetësisht krenar me Majlindën

Edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi, asht shprehë krenar me suksesin e Majlinda Kelmendit në Minsk të Bjellorusisë.

Ky asht postimi i Thaçit në Facebook:

Medalja e Artë në Lojërat Olimpike në Minsk ështe historike për Kosovën. Majlinda Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit ndërkombëtar të Kosovës. Përjetësisht krenar me Majlindën.

Shperndaje në: