Aeroplani luftarak rus provokon NATO’n (video)

Nji bombardues rus Su-24 ka fluturue ulët mbi aeroplanmbajtësen spanjolle “Juan Carlos I”, që po zhvillonte manovra në kuadër të trajnimeve të NATO’s në Detin Baltik.

TV spanjolle “Antena 3” ban të ditun se aeroplani rus ka fluturue mbi aeroplanbartësen spanjolle në naltësi të vogël dhe me shpejtësi të vogël.

Televizioni thotë edhe se ekuipazhi spanjoll e ka vërejtë aeroplanin rus, por manovrimet e tij nuk janë interpretue si “të rrezikshme”, prandaj anija spanjolle nuk ka ndërmarrë kurrfarë masash.

Shperndaje në: