Boris Johnson: Qe kur ka me u largue Britania nga BE

Boris Johnson, kandidati për kryeministër i Britanisë së Madhe, asht shprehë se Britania e madhe ka me mujt me u largue nga Bashkimi Europian dhe pa nji marrëveshje.

Johnson tha për “BBC” se pakti i kryeministres në largim, Theresa Mady, ka marrë fund.

“Unë premtoj se kemi me dalë nga BE natën e Halloween me 31 Tetor. Miqtë dhe partnerët tanë duhen me kuptue se e kemi seriozisht, dhe se jemi gati me u çlirue nga retë e disfatizmit dhe negativitetit që na kanë mbështjellë prej kohësh,”-tha Johnson.

Shperndaje në: