Hungaria merr këtë vendim mbas arrestimit të Gruevskit

Gjykata e Budapestit ka refuzue kërkesën e Ministrisë së Drejtësisë për ekstradimin e azilantit Nikolla Gruevski. Ai akuzohet për organizimin e sulmit të përgjakshëm të 27 Prillit .

Simbas mediave hungareze, të cilët nuk kishin qenë prezent mbrenda seancës gjyqësore mbasi e njajta nuk ka qenë e hapun për publikun, nuk ka mujt me u ndigjue aktvendimi se kush ka votue pro dhe kundër ekstradimit të tij./Alsat-M/

Shperndaje në: