Sërish probleme shëndetësore, kqyreni çka i ndodhë Kancelares Merkel (video)

Duket se shneta e kancelares gjermane, Angela Merkel, asht vërtet sheqetësuese për të. Ajo asht përshri nga dridhje të reja vetëm tetë ditë mbasi ishte përfshi nga kriza që e kishte kapë kur ajo ishte me presidentin e Ukrainës, Volodimir Zelenski, transmeton Rrokum.TV

Kancelarja kishte nji krizë të re gjatë nji ceremonie në Berlin.

Këtë herë ajo ishte në pallatin e Bellevue, pranë Presidentit Frank-Walter Steinmeier, për ceremoninë e emnimit i ministrit të ri të Drejtësisë, Christine Lambrecht.

Asaj iu ofrue nji gotë uji, por Merkel e refuzoi atë dhe dukej se ndihej mirë kur, gjysë ore ma vonë, ajo u paraqit në Parlament.

Shperndaje në: