Zbulohet kalendari, qe kur luhet El Clasico (foto)

20 ekipet e Primera Division kanë njoftë kalendarin e plotë të kampionatit për sezonin 2019-20, që fillon fundjavën e 18 Gushtit dhe ka me vazhdue deri me 24 Maj.

Shorti i 38 javëve, për të dytin vit radhazi ka qenë asimetrik.

Shperndaje në: