Engel: Amerika ka me ndihmue Kosovën me i zavendësue termocentralet e vjetra

Mbas Philip Kosnett, Matthew Palmer, edhe Eliot Engel i bashkohet listës së zyrtarëve të naltë amerikanë në përkrahje të termocentralit të ri ‘Kosova e Re’.

Në fjalimin e tij në koktejin e organizuem në Ambasadën e SHBA’ve për përvjetorin e pamvarësisë, Engel thekson se vendi i tij ka me punue me Kosovën në procesin e bamjes së ushtrisë dhe të zavendësimit të termocentraleve të vjetra.

Engel shprehet i lumtun me investimet e deritashme të SHBA’ve në Kosovë, ani pse, përpjekjet ende nuk kanë përfundue.

Shperndaje në: