Qe kush asht ekipi ma i mire ne futbollin e femnave n’bote

Favoritja për me fitue trofeun, Amerika, e ka mujt Holandën në finalen e Kupës së Botës ne Futboll per Femna, me rezultatin 2-0.

Amerika e ka fitue trofeun prestigjioz të futbollit të femnave, tue i dhane 26 golla dhe dominue.

Shperndaje në: