U kry: Tsipras e therret Mitsotakis me ja urue fitoren!

Votuesit n’Greqi ja dhane besimin partise se qendres se djathte, Demokracia e Re, dhe liderit te saj Kyriakos Mitsotakis.

Alexis Tsipras e ka thirre Mitsotakis me ja urue atij dhe partise se tij fitoren, ka njoftue Demokracia e Re.

Dorezimi i pushtetit pritet me ndodhe t’Hanen, kur kryeministri i ri Mitsotakis pritet me dhane betimin.

Shperndaje në: