Milan dhe Inter marrin vendimin zyrtar për stadiumin e ri

Milan dhe Inter vendosin perfundimisht me ndertue se bashku nji stadium te ri, transmeton Rrokum.TV

Stadiumi ka me pase kapacitet prej 60 mije vendesh dhe ka me kushtue rreth 1.2 miliard euro.

Stadiumi i ri ka me qenë njani nga stadiumet ma moderne ne Europe!

Milan dhe Inter luejne ndeshjet e tyne ne stadiumin historik “San Siro”./Rrokum.TV

Shperndaje në: