Koci i reagon ashpër Jusuf Buxhovit: UÇK’ja asht dashtë m’i pastrue mbeturinat si ti!

Zavendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe anëtari i PDK’s, Gani Koci, i ka reague shkrimatarit Jusuf Buxhovi që deklaroi mbramë se lufta e UÇK’s nuk ka qenë e pastër.

Postimi i plotë i Kocit:

Para së të gjykonte për pastërtinë e luftës së UÇK-së, Jusuf Buxhovi duhet të përgjigjet për vrasjën e Jusuf e Bardhosh Gërvalles dhe Kadri Zekës, dhe arrestimin e grupit të Hysen Gegës me dëshmitë e të cilit ky grup ishte dënuar me dhjetra vjet!
Vërtetë lufta e UÇK-së, është dashur të spastroj të gjitha mbeturinat e sojit të buxhovëve!

Shperndaje në: