Brnabic po lypë diçka prej liderëve kosovarë

Kryeministrja serbe, Ana Brnabic, po pret që dialogu midis Kosovës dhe Serbisë me vazhdue.

Ajo asht shprehë se pret nga autoritetet në Kosovë me pasë guximin dhe me i ndryshue vendimet e tyne dhe dialogu me vazhdue.

“Shpresoj që politikanët në Prishtinë me pasë guximin me i ndryshue vendimet e tyne në mënyrë që dialogu me vazhdue. Ne jemi të gatshëm çdo ditë për dialog, sepse asht e vetmja mënyrë me pasë stabilitet, për m’i mbajtë njerëzit të gjallë dhe në paqe”, tha Brnabic./Blic

Shperndaje në: