Daut Haradinaj ndalohet në Vjenë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe vllau i kryeministrit Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj, asht ndalue nga autoritetet austriake në Vjenë, shkruen Gazeta Metro.

Burime të Gazeta Metro mbrenda AAK’s dhe Zyrës së Kryeministrit, kanë konfirmue se deputeti Daut Haradinaj asht ndalue nga Policia në Vjenë.

Arrestimi i tij ka ndodhë për shkak të nji fletarrest ndërkombëtar të lëshuem nga Serbia.

Shperndaje në: