Kosnett publikon këtë mesazh interesant në Twitter, keni me u befasue! (foto)

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Cosnett, ka publikue nji mesazh interesant ne llogarinë e tij në Twitter.

Ai nuk asht marrë me zhvillimet aktuale në Kosovë, por me hapsinën dhe ka pasë nji mesazh edhe për Kosovën dhe Serbinë.

“Eksplorimi i hapsinës asht nji arritje e madhe dhe e papërfundueme. Kështu po ndërtojmë nji të ardhme paqësore edhe në Tokë. Asht koha që Kosova dhe Serbia me gjetë rrugën e tyne me u kthye në tavolinen e negociatave”, ka shkrue ambasadori Cosnett.

kosbn

Shperndaje në: