Veseli: Haradinaj s’asht konsultue as nuk na ka njoftue, por e pranojmë dorëheqjen si vendim personal i tij (video)

Kryetari i PDK’s, Kadri Veseli, ka mbajte nji konference per media mbas kthimit nga SHBA.

“Sapo jam kthye nga SHBA, ishte nji vizite e shkelqyshme, kam takue 14 senatorë dhe kongresmenë amerikanë, SHBA qendrojne fuqishem perkrahe Kosoves si shtet”, theksoi ai.

Ma tej, Veseli ka dhane nji deklarate lidhun me zhvillimet e fundit, mbas doreheqjes se kryeministri Ramush Haradinaj, percjell Rrokum.TV

“Vendimi i Haradinajt per doreheqje asht vendim personal dhe si te tille e kemi pranue, pamvaresisht se per kete nuk kemi pase asnji njoftim ose konsullte paraprake, Tashma zgjedhjet e parakohshme jane te pashmangshme dhe PDK asht e gatshme per zgjedhje kurdo qe caktohen ato”.

Shperndaje në: