Rrehje në Festivalin e Birrës në Prishtinë: Dy të lënduem, 6 të arrestuem

Dy persona kanë mbetë të lënduem dhe 6 janë arrestue, mbas nji përleshje që ka ndodhê mbramë, gjatë organizimit ‘Beer Fest’ që po mbahet në kryeqytet.

Rastin për Gazetën Metro e ka konfirmue edhe zadhanësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti, e cila ka thanë se rasti ka ndodhë rreth orës 22:30, në Pallatin e Rinië.

“Sot rreth 22:30 kemi pranuar informatë për përleshje mes disa personave në afërsi të Pallatit të Rinisë, saktësisht në eventin që po mbahet në atë zonë. Dy persona janë lënduar”,
ka thanë Ahmeti.

Tutje, ajo ka shtue se me këtë rast janë arrestuw 6 persona, ndërsa policia po merret me rastin.

Shperndaje në: