Arrihet marrëveshja për shkëmbimin e bujshëm

Manchester United dhe Juventus kanë arritë marrëveshje për shkëmbimin e dy sulmuesve Romelu Lukaku dhe Paulo Dybala.

Kështu sulmuesi belg ka me kalue në Juventus Arena, kurse ai argjentinas në Old Trafford.

Agjenti i Dybala’s ka qëndrue dje në Londër ku ka bisedue me drejtuesit e Djajve të Kuq për kontratën e klientit të tij që kërkon pagë të majme.

Marrëveshja pritet me u zyrtarizue mbrenda pak ditëve.

Shperndaje në: