Qe yjet e futbollit që kanë me mungue në Euro 2016

Tashma tana kombëtaret i kanë grumbullue lojtarët kryesorë, të cilët pritet me luejtë në Euro 2016 që ka me u zhvillue në Francë.

Sigurisht që disa yje kanë pasë sezon të dobët dhe nuk kanë arritë me hy në kombëtaret e tyne, ndërsa disa të tjerë kanë pësue lëndime dhe nuk kanë arritë me u rikuperue me kohë për këtë organizim.

Na i kemi mbledhë tanë lojtarët yje, të cilët nuk janë ftue nga kombëtaret e tyne këtë vit.

Mario Balotelli (Itali), Steven Defour (Belgjikë), Vincent Kompany (Belgjikë), Dejan Lovren (Kroaci), Theo Walcott (Angli), Danny Welbeck (Angli), Karim Benzema [Francë], Mahmadou Sakho [Francë], Raphael Varane [Francë], Ilkay Gundogan [Gjermani], Marco Reus [Gjermani], Claudio Marchisio [Itali], Marco Verratti [Itali], Fabio Coentrao [Portugali], Alan Dzagoev [Rusi], Yuri Zhirkov [Rusi], Dani Caravajal [Spanjë], Diego Costa [Spanjë], Juan Mata [Spanjë], Fernando Torres [Spanjë].

Shperndaje në: