Brovina: Pamvarësinë e pruni PDK’ja, ka papjekuni prej partive tjera politike

Deputetja e PDK’s, Flora Brovina, ka thanë se nga partia e saj ka depërtue pamvarësia e Kosovës.

“Kjo tregon një papjekuri në përgjithësi sepse çdo gjë që është arrit është arrit pikërisht nga PDK-ja, e nga e cila ka depërtuar edhe pavarësia edhe shumë ndryshime që kanë ndodhur”, ka thanë Brovina për insajderin.

Brovina ka shtue se nuk asht  koha që partitë me zgjedhë se kush me kend me bashkëpunue, mbasi asnjana prej tyne nuk ka tregu diçka të jashtëzakonshme, tue përmendë ngecjet në integrime europiane dhe në votimin e ligjeve.

Shperndaje në: