Pacolli thotë se Tomor Morina asht lirue

Ish-ushtari i UÇK’s, Tomor Morina, pritet me u lirue nga burgu.

Kështu ka ba të ditun ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Postimi i plotë:

Jam i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim.

Unë jam mirënjohës ndaj autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për vendimin parimor të marrë në lidhje me këtë çështje dhe bashkëpunimin që kemi pasur për ta zgjidhur atë në mënyrën më të mirë.

Shperndaje në: