Ramush Haradinaj pret në takim Ismet Pejën

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritë sot në takim doajenin e muzikës popullore, Ismet Pejën.

Shkrimi i plotë i Haradinajt:

Kënaqësi ta prisja këtë mëngjes doajenin e muzikës shqiptare, Ismet Pejën, njeriu që tërë shekullin e tij jetësor ia kushtoi artit të këngës së mirëfilltë qytetare. Njerëzit që i kanë dhënë vlerë identitetit tonë, e meritojnë nderimin dhe kujdesin më të lartë shoqëror dhe institucional.

RH

Shperndaje në: