Arrestohet aktivisti serb i Vetëvendosjes

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestue gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës, në Komunën e Shterpcës, transmeton Gazeta Metro.

Dje (e Premte) në katundin Biti e Poshtme, në Komunën e Shtërpcës, policia ka bastisë shtëpitë e dy aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Me këtë rast, Policia e Kosovës ka arrestue të dy aktivistët, njani nga ta vjen nga komuniteti serb.

Bahet fjalë për Halim Tahirin dhe Aleksander Stankovic, të cilët janë dërgue në mbajtje për 48 orë.

Shperndaje në: