Vjosa Osmanin a Lutfi Hazirin? Qe kend po e përkrah Isa Mustafa

Në këto momente asht tue u zhvillue mbledhja e Kryesisë së LDK’s, në të cilën do të vendoset për kandidaturën e kësaj partie për postin e Kryeministrit.

Simbas burimeve të Klan Kosovës, beteja për mandatarin asht tue u zhvillue mes Lutfi Hazirit dhe Vjosa Osmanit.

Kryetari Isa Mustafa asht në përkrahje të kandidaturës së Vjosa Osmanit, mbasi dëshiron me ja kundërvu Albin Kurtit tue e pasë parasysh qasjen e saj populiste me të cilën konsideron se mundet me i fitue zgjedhjet ndaj Lëvizjes Vetëvendosje..

Shperndaje në: