Qe kur LDK ka me nominue kandidatin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës as sot s’ka marrë vendim rreth kandidatit për kryeministër.

Indeksonline mëson se javën e ardhshme, respektivisht të Hanën, zgjedhet kandidati/kandidatja për kryeministër të LDK’s.

Ndryshe, LDK sot ka vendosë që Arban Barshi me qenë sekretar organizativ i partisë.

Ndrësa, pjesë e takimit të sotëm nuk ishin dy nënkryetarët e partisë, Lutfi Haziri dhe Agim Veliu.

Shperndaje në: