Hoti ia shuen shpresat Vetëvendosjes me këtë deklaratë

Avdullah Hoti

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK’s, Avdullah Hoti, ka tregue se çka janë dakordue në mbledhjen e Kryesisë së këtij subjekti politik.

Postimi i plotë i Hotit pa ndërhymje:

Sot, ne mbledhjen e pare te Kryesise se re te LDK-se u dakorduam se:

– nuk do te kemi koalicion me PDK-ne ne asnje situate,

– ne mbledhjen e radhes te Keshillit te Pergjithshem do te diskutohet per koalicionin e mundshem me Vetevendosjen,

– posti i kryeministrit i takon partise me te madhe – LDK-se, dhe

– diskutimet per mandatarin e LDK-se do te mbyllen te henen.

Shperndaje në: