Kadri Veseli: Me ndihmën e Zotit dhe mbështetjen e qytetarëve, kam me qenë Kryeministër i Kosovës

Kadri Veseli, kryetar i PDK’s, ka thanë sonte se asht i bindun se kanë me qenë fitues të zgjedhjeve të 6 Tetorit, falë reformave të bame dhe mbështetjes së madhe qytetare për të dhe për PDK’n.

“Ne do të jemi fitues të padiskutueshëm dhe unë do të jem kryeministër i Kosovës, me mbështetjen e Zotit dhe qytetarëve të Kosovës”, ka thanë Veseli.

Simbas tij, partitë tjera kot lodhen që po bahen bashkë.

“Kot po lodhën që po bëhen bashkë… Me u bo bashkë pasha besën kom me i mujt edhe ma rond”, ka thanë Veseli në emisionin N’Konak

Shperndaje në: