Prape ne Teksas: 5 të vdekun dhe 21 të plagosun! (video-foto)

Nji sulmues fillon me gjujt me arme ne mase, tue i vra 5 persona e plague 21 të tjerë, pranë qyteteve binjake të Midland dhe Odessa në perëndim të Teksasit.

Simbas mediave lokale, sulmuesi i cili nisi me gjuejt me arme kur policia e ndaloi, arriti me i plague 3 police, por ne fund mbeti vrame nga akcioni policor.

Identiteti i krejt viktimave ende nuk dihet, por nji viktime asht asht identifikue – asht nji djal 17 mujsh që u qillue në fytyrë dhe u dërgu në spital, thanë zyrtarët në spitalin e Qendrës Mjekësore në Odessa.

Anderson David, 17 muejsh, asht qillue ne fytyre me shrapnell gjate sulmit, Ne foto familja Anderson

Kjo ishte ngjarja e dytë me vrasje ne mase në Teksas, mbrenda nji mueji. Me 3 Gusht nji njeri i armatosun vrau 22 njerëz dhe plagosi 24 të tjerë qendren tregtare Walmart në El Paso.

Shperndaje në: