Mogherini, me deklaratë të madhe për vendet e Ballkanit Perendimor (foto)

Shefja e diplomacisë së BE, Federika Mogherini, ka folë në konferencën e ambasadorëve të BE lidhun me integrimin e Ballkanit Perendimor.

Mogherini ka deklarue se integrimi i kësaj pjese të Ballkanit asht në dobi të të gjithëve.

“Interes me sjellë Ballkanin Perendimor në BE. Ballkani Perendimor në BE, në dobi të të gjithëve neve. Tash asht koha me qenë të mençun dhe nëse nuk e bajmë kemi me u pendue frik”, tha Mogherini.

Shperndaje në: