Dikur ishte anëtar i partisë së Haradinajt: Sot Gent Begolli kalon në AKR

Ish-anëtari i partisë së Ramush Haradinaj, AAK’s, Gent Begolli, sot ka me aderue zyrtarisht në Aleancën Kosova e Re (AKR).

Vesel Makolli zadhanës për media nga AKR e ka konfirmuw për Metron, se Gent Begolli sot edhe zyrtarisht kalon në këtë parti.

Ai ka qenë më herët në strukturat tona i kyçur, por nuk e kemi bërë lajm të madh, ndërsa sot në ora 19 në tubimin që e kemi, ai edhe do të prezantohet si aderim i ri në partinë tonë”, ka thanë Makolli.

Begolli ka qenë drejtor i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës nga radhët e AAK, si dhe kryeshef egzekutiv ne PTK, nga ku dha dorëheqje për arsye të pasqarueme. Gjithashtu ai ka qenë edhe kryetar i të rijve të AAK’s.

Shperndaje në: