Gazetari i The Guardian: Kosova asht realisht ‘Brazili i Ballkanit’ (foto)

Gazetari i The Guardian, Bryan Armen Graham, e ka cilësue Kosovën si ‘Brazili i Ballkanit’ mbas fitores 2-1 ndaj Republikës së Çekisë në ‘Fadil Vokrri’.

“Kosova asht e 120’ta në botë, e pamposhtun në 15 ndeshje, gjatë nji periudhe pothuejse dyvjeçare dhe tash e kryesojnë grupin e tyne në kualifikimet për EURO 2020 për të paktën disa orë. Brazili i Ballkanit”, shkruen Bryan Graham.

Shperndaje në: