Publikohen mbas 40 vjete pamjet kur Arkani dhe banda e tij grabisin bankën në Suedi (foto)

Fotografi te marra nga pamjet e sigurise se bankes e cila u grabit ne vitin 1979 nga Zeljko Raznatovic, i njoftun si Arkan, kane rrjedhë nga arkivat e policiss suedeze, 40 vjet mbas ngjarjes.

Fotot jane publikue nga portali Antena M,  dhe simbas Interpol’it, banda e Arkanit realizoi dy grabitje te njimbasnjishme ne Suedi (Stockholm dhe Gothenburg).

Shperndaje në: